top of page

Agnė Vaitkevičienė

Biotechnologijų mokslininkė ir verslininkė, vienintelės Baltijos šalyse pažangios ląstelių terapijos preparatus gaminančios įmonės „Froceth“ vadovė ir bendraįkūrėja.

Nuo 2014 m. veikiančios įmonės produkcija išsiskiria tuo, kad pažangios terapijos vaistiniai preparatai gaminami individualiai kiekvienam pacientui, jų gamybai naudojant paties paciento audinius ir ląsteles. „Froceth“ laboratorijose paciento ląstelės yra „perprogramuojamos“ kovai su liga, naudojant inovatyviausius biotechnologinius metodus. Įmonės mokslininkų dėka šiandien inovatyvūs gydymo metodai gali būti taikomi gydant tokias ligas kaip vėžys, išsėtinė sklerozė ir artritas.

Šiais metais A. Vaitkevičienės vadovaujama kompanija pritraukė investicinį projektą su Švedijos gyvybės mokslų įmone „Verigraft“, kurio metu Lietuvoje bus atliekami klinikiniai tyrimai, siekiant laboratorinėmis sąlygomis užauginti visiškai biologines žmogaus venas.

Agnės darbas ląstelių terapijos srityje prasidėjo Vilniaus universitete, kur 2005 m. ji baigė molekulinės biologijos specialybę. Studijų metu ji gilinosi į kamieninių ląstelių panaudojimo teoriją bei praktiką. Mokslus tęsė Ispanijojekur specializavosi organų, audinių ir ląstelių transplantacijų srityje, atliko praktiką Katalonijos nacionaliniame audinių ir ląstelių banke (BST).

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga:

100 Lietuvos moterų,

kuriomis šalies žmonės didžiuojasi

bottom of page