top of page

Dr. Agnia Grigas

JAV politikos ir energetikos saugumo ekspertė, gyvenanti Vašingtone.

JAV baigė Kolumbijos universitetą, Jungtinėje Karalystėje apsigynė daktaro laipsnį Oksforde ir daugiau kaip 15 metų patarinėja korporacijoms ir vyriausybinėms agentūroms JAV ir Euroazijos energetikos saugumo ir užsienio politikos klausimais.

Trijų pasaulyje pripažinimo sulaukusių knygų autorė: The New Geopolitics of Natural Gas (Harvard 2017), Beyond Crimea: The New Russian Empire (Yale, 2016); The Politics of Energy and Memory between the Baltic States and Russia (Ashgate 2013, Routledge 2016).

Agnia atlieka mokslinius tyrimus ir bendradarbiauja su garsiomis Amerikos ir Europos akademinėmis institucijomis ir idėjų kalvėmis. Šiuo metu ji dirba (senior fellow) Vašingtono mokslo institute Atlanto Taryboje bei Stanfordo Universiteto Hoover Institute, yra afilijuota su Argonne Nacionaline Labaratorija bei  Occidental Koledžo McKinnon Globalios politikos centre Los Andžele.

Ekspertės nuomonės cituojamos tarptautinėje žiniasklaidoje, įskaitant New York Times, Wall Street Journal, Reuters, Forbes, CNN.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga:

100 Lietuvos moterų,

kuriomis šalies žmonės didžiuojasi

bottom of page