top of page

Prof. dr. Aurelija Žvirblienė

VU GMC Biotechnologijos instituto Imunologijos ir ląstelės biologijos skyriaus vedėja, vyriausioji mokslo darbuotoja, VU Medicinos fakulteto profesorė.

Pagrindinės A.Žvirblienės vykdomų tyrimų kryptys - rekombinantinių virusinių baltymų imunogeniškumo tyrimai, naujų monokloninių ir rekombinantinių antikūnų kūrimas ir charakterizavimas. Sukūrė kelis šimtus naujų monokloninių antikūnų, turinčių mokslinę, komercinę ir diagnostinę vertę. Daugiau nei 50 iš jų yra platinami visame pasaulyje. Bendradarbiauja su Lietuvos ir užsienio biotechnologijos įmonėmis, kuriant inovatyvius produktus įvairių ligų diagnostikai.

Paskelbė virš 60 publikacijų tarptautiniuose mokslo leidiniuose, yra kelių tarptautinių patentų paraiškų ir patentų autorė. Dalyvauja įvairiose Lietuvos ir Europos sąjungos mokslinių tyrimų programose, bei tarptautinėse ekspertų grupėse. Kartu su kolegomis pirmą kartą Lietuvoje iššifravo pilną bakterijos genomą (2017 m.). Vykdo aktyvią pedagoginę ir mokslo populiarinimo veiklą, bendradarbiauja su mokyklomis ir prisideda prie moksleivių gamtamokslinio ugdymo. Lietuvos mokslo premijos laureatė (2013 m). Gavo Valstybinės lietuvių kalbos komisijos apdovanojimą už lietuviškos imunologijos ir alergologijos terminijos kūrimą (2018 m.).

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga:

100 Lietuvos moterų,

kuriomis šalies žmonės didžiuojasi

bottom of page