top of page

Berta

Tilmantaitė

Multimedijų žurnalistė, dėstytoja, fotografė, savo kompleksišku profesionalumu garsinanti Lietuvos vardą pasaulyje.

Berta yra multimedijų žurnalistikos pradininkė Lietuvoje, medijų agentūros Nanook (www.nanook.lt) įkūrėja. Nanook kuria dokumentinius projektus, tinklalaides ir užsiima medijų edukacija. Pati Berta dėstė Vilniaus bei Gedimino technikos universitetuose, veda įvairius mokymus.

Bertos ir Nanook komandos įgyvendinami projektai bei dokumentuojamos istorijos atkreipia dėmesį į socialinius klausimus, žmogaus teisių problemas, kultūrą, aplinkosaugą bei žmonijos ir gamtos ryšį.

Berta yra pirma ir vienintelė lietuvė, kurios fotografijos ne tik publikuotos National Geographic žurnale, bet ir tapusios jo viršelio nuotraukomis. Jos fotoreportažai publikuoti Al Jazeera, GEO, Deutsche Welle ir daugelyje kitų tarptautinių leidinių.

2015 m. PhotoBoite.com Bertą išrinko viena iš 30 išskirtiniausių moterų fotografių iki 30m. pasaulyje. Ji yra pelniusi Sony World Photography (JK), NPPA (JAV) ir daugybę kitų tarptautinių apdovanojimų pasauliniuose konkursuose ir festivaliuose.

Dirbusi užsienyje ir aplankiusi daugiau nei 60 šalių, šiuo metu Berta grįžo gyventi ir dirbti Lietuvoje. Daugiau: http://godoberta.com/info/about/

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga:

100 Lietuvos moterų,

kuriomis šalies žmonės didžiuojasi

bottom of page