top of page

Dalia Ibelhauptaitė

Viena garsiausių Lietuvos ir Didžiosios Britanijos teatro ir operos režisierė, prodiuserė, inovatyviausios operos trupės “Vilnius city opera” įkūrėja ir meno vadovė.

 

Nepriklausoma alternatyvi VCO savo veikla apjungia iškiliausius lietuviu kilmės operos talentus, dainuojančius svarbiausiose pasaulio scenose, sugrąžina juos į Lietuvą ir suteikia galimybę besimokančiam jaunimui semtis žinių ir patirties. D.Ibelhauptaitė klasiką paverčia šiulaikine, gyva, kinematografiška ir provokuojančia forma, todėl jos epinio dydžio pastatymai, įgyvendinami teatrui net nepritaikytose erdvėse, kūrybiškai pakeitė visuomenės ir ypatingai jaunimo požiūrį į klasikinę muziką ir operą Lietuvoje ir sutraukia ypač gausią Lietuvos auditoriją. Įvairiuose pasaulio teatruose pastatė daugiau kaip dvidešimt klasikinių pjesių, režisavo du trumpametražinius filmus, dešimtis teatralizuotų koncertų, sukūre per trisdešimt operų Lietuvoje, Anglijoje, Italijoje, Olandijoje, Izraelyje ir Niujorke, veda aktorių meistriškumo seminarus visame pasaulyje.

 

Aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje, garsėja labdaringa veikla, skirta daugiavaikių šeimų vaikams ir vėžiu sergantiems vaikams. 2011 m. apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga:

100 Lietuvos moterų,

kuriomis šalies žmonės didžiuojasi

bottom of page