top of page

Violeta

Vogel

Dirbtinio intelekto ekspertė Šveicarijoje, viena retų moterų, dirbančių dirbtinio intelekto srityje, kurioje dominuoja vyrai.

Violeta studijavo fiziką ir matematiką Šiaulių universitete ir Kompiuterinės Lingvistikos studijas elitiniame Heidelberg universitete Vokietijoje, kurios suteikė unikalią galimybę dirbti su vienais geriausių mokslininkų dirbtinio intelekto strityje ir įkvėpė Violetą toliau gilintis į šią sritį. Po to ji kelerius metus atliko mokslinį darbą privačiame Vokietijos programinės įrangos milžinės SAP įkūrėjo Klaus Tschira tyrimų institute.

Pradėjusi dirbti viename iš trijų didžiausių Šveicarijos bankų prieš aštuonerius metus, Violeta sugebėjo įtikinti kolegas ir banko valdybą, kad dirbtinis intelektas yra svarbi ateities perspektyva, verta didelių investicijų. Šiuo metu Violeta vadovauja savo pačios surinktai komandai, o jos vardas siejamas su daugeliu naujų banko paslaugų ir produktų bei patentuotais algoritmais. Violetos pasiekimai buvo įvertinti ir banko apdovanojimais (Top Premie).

Violeta įsitikinusi, kad naujausios technologijos, atradimai ir moksliniai tyrimai turi tarnauti žmonėms, atverti naujų perspektyvų, palengvinti jų gyvenimą ir sukurti naujų darbo vietų. 

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga:

100 Lietuvos moterų,

kuriomis šalies žmonės didžiuojasi

bottom of page